четвер, 1 серпня 2019 р.

УКРАЇНСЬКИЙ КРИМ. Мис Сарич

Мис Сарич (крим. Sarıç) - найпівденніша точка України (44°23’11 пн. ш. і 33°46’38 сх. д.), входить до складу території Севастополя за адміністративним відношенням. Найбільш поширеною є думка, що назва походить від характерного кольору оточуючих гір - Сарич дослівно з тюркських мов означає «тканий золотом». Давні греки називали цей мис Кріу-Метопон (Баранячий лоб).  Названий в честь адмірала Саричева, що збудував 1898 р. маяк на мисі. Мис Сарич розташований між Ласпінською бухтою та Форосом. За 5 км від мису Сарич є селище Форос, відстань до центру Севастополя - ЗО км, до Ялти - близько 40 км. Відстань від мису Сарич до мису Керемпе на Анатолійському узбережжі Туреччини - 142 милі. Складається з вапняків. Східчасто опускається до моря у вигляді величезних вапнякових брил (кам’яних «хаосів»). На схилах — розріджений ліс з ялівцю високого (вік 300 500 років), дуба пухнастого, граба східного, фісташки туполистої; в підліску — мускус понтійський, ладан кримський. Крім того, тут росте держидерево, жасмин чагарниковий, іглиця понтійська та інші дерева і чагарники.
Світлина з Вікіпедії

ЛІТЕРАТУРА
•                 Байцар Андрій. Крим. Нариси історичної, природничої і суспільної географії: навч. посіб. / А. Л. Байцар; Львів. нац. ун-т імені І. Франка. — Львів. : Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2007. — 224 с.
•                 Байцар Андрій. Географія Криму : навч.-метод. посібник / А. Л. Байцар. - Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2017. - 358 с.

Немає коментарів:

Дописати коментар