вівторок, 19 грудня 2017 р.

Вільям (Василь) Курилик. Різдвяні листівкиРіздвяні листівки вперше з’явилися в Англії 174 роки рому. Сер Генрі Коул, засновник лондонського “Музею Вікторії та Альберта”, завжди писав святкові привітання своїм численним адресатам від руки. Якось йому стало тяжко це робити, а тому Коул доручив Джону Калькотту Хорслі намалювати листівку. На ній зображалися бідняки, що отримують їжу й одяг. У центрі поштівки була щаслива родина, що сиділа, обнявшись, і пила вино.
Українські видавницта довоєнного часу із поліграфічною продукцією у Львові: “Видавництво артистичних карток Григорія Гануляка”, книгарня «Рідна школа», громадська організація «Комітет допомоги вдовам і сиротам священиків у Львові», “Союзний базар”, “Русалка”, “Українська преса”, "Українське мистецтво " , "Зоря", "Відродження",“Тема”, "Нова хата"; у Перемишлі: «Народний базар»; у Коломиї: "Галицька накладня"; у Кракові: “Українське видавництво”; у Празі: “Видавництво Ю. Тищенка”. Окрему групу складають художні листівки, що вийшли накладом українських громадських організацій – Пласту, Основи, Українського педагогічного товариства та ін. 
Вільям (Василь) Курилик - канадський українських художників,. Це непересічна постать, добре відомий і визнаний серед неукраїнських мистецьких кіл. Виходець з сім’ї українських фермерів з малого містечка в Альберті, він став одним з найдорожчих і найвпізнаваніших художників в Канаді, полотна Курилика прикрашають резиденцію Генерал Губернатора Канади і найбільш цінні приватні та публічні колекції. Його серія з життя українських першопоселенців (до яких належали його батьки), пейзажів батьківського села на Буковині та історичні картини не лише дають знання про українське світобачення маляра, але й приваблюють до цього світу своєю сучасною і зрозумілою неукраїнцям формою подачі. Його картина «Три мудреці із заходу», репродукція якої лягла в основу оформлення листівки — добрий приклад незвичності стилю і бачення художника (середина 1970-их рр.)
                                   Вільям (Василь) Курилик. “Три мудреці із заходу”


ДЖЕРЕЛА


Устина Стефанчук. П'ятдесят років діаспорної листівки   http://uamoderna.com/blogy/ustina-stefanchuk/postcards

 

Немає коментарів:

Дописати коментар