вівторок, 19 грудня 2017 р.

Петро Шостак. Різдвяні листівки
Різдвяні листівки вперше з’явилися в Англії 174 роки рому. Сер Генрі Коул, засновник лондонського “Музею Вікторії та Альберта”, завжди писав святкові привітання своїм численним адресатам від руки. Якось йому стало тяжко це робити, а тому Коул доручив Джону Калькотту Хорслі намалювати листівку. На ній зображалися бідняки, що отримують їжу й одяг. У центрі поштівки була щаслива родина, що сиділа, обнявшись, і пила вино.
Українські видавницта довоєнного часу із поліграфічною продукцією у Львові: “Видавництво артистичних карток Григорія Гануляка”, книгарня «Рідна школа», громадська організація «Комітет допомоги вдовам і сиротам священиків у Львові», “Союзний базар”, “Русалка”, “Українська преса”, "Українське мистецтво " , "Зоря", "Відродження",“Тема”, "Нова хата"; у Перемишлі: «Народний базар»; у Коломиї: "Галицька накладня"; у Кракові: “Українське видавництво”; у Празі: “Видавництво Ю. Тищенка”. Окрему групу складають художні листівки, що вийшли накладом українських громадських організацій – Пласту, Основи, Українського педагогічного товариства та ін.  
Петро Шостак (30 січня 1943 р.) — канадський маляр українського походження. Шостак реально відтворює своє дитинство і життя на фермі, при чому фіксує історію Канади й українського поселення. З успіхом виставляє як в українських, так і в канадських численних ґалереях; його твори знаходяться в багатьох приватних колекціях. Його картини були представлені у 1992 на виставці у Ванкувері присвяченій 100-річчю від дня прибуття на землю Канади перших українців.
                                    Петро Шостак, 1980 рр., в-во “Yalenka”( Канада)


ДЖЕРЕЛА
Устина Стефанчук. П'ятдесят років діаспорної листівки   http://uamoderna.com/blogy/ustina-stefanchuk/postcards
 

Немає коментарів:

Дописати коментар