пʼятниця, 9 грудня 2016 р.

Святослав Гординський. Різдвяні листівки.


Святослав Гординський (30 грудня 1906 р., Коломия — 20 травня 1993 р. Верона, Нью-Джерсі, США) — український художник, графік, мистецтвознавець, поет, перекладач, журналіст. Святослав Гординський навчався у Львові в гімназії, університеті та в Мистецькій школі Олекси Новаківського, у Берліні в Академії мистецтв, у Парижі в Академії Жюльєна та у Модерній академії Фернара Леже. 
 З 1902 р. на західноукраїнських землях з’являються повноцінні святочні листівки, намальовані українськими митцями. У творчості Святослава Гординського відомий цілий цикл листівок «Українські колядки», кожна листівка стає ілюстрацією до тієї чи іншої колядки, і доповнена яскравими оригінальними рослинними та анімалістичними мотивами чи геометричними орнаментами. До війни листівки авторства Гординського друкувало видавництво «Союзний базар» у Львові, а згодом у 1940-50-х рр. видавництво «Український книгар» у Лондоні.
 Українські видавницта довоєнного часу із поліграфічною продукцією у Львові: “Видавництва артистичних карток Григорія Гануляка”, “Союзний базар”, “Русалка”, “Українська преса”, " Українське мистецтво " , " Зоря ", " Відродження ",“Тема”, " Нова хата "; у Перемишлі «Народний базар»; у Коломиї: "Галицька накладня"; у Кракові: “Українське видавництво”; у Празі: “Видавництво Ю. Тищенка”. Окрему групу складають художні листівки, що вийшли накладом українських громадських організацій – Пласту, Основи, Українського педагогічного товариства, Комітету допомоги вдовам і сиротам по священикам у Львові та ін.
«Христос родився!» (Троє партизан) (видавництво «Український книгар», Лондон)

«Христос родився!» (видавництво «Український книгар», Лондон)

                                                                        
«Христос раждається»1940-50-ті рр.


«Із світлом зірки, на святий вечір» (видавництво «Союзний базар», Львів)
«Веселих свят!» (видавництво «Український книгар», Лондон)


«Один колядник – світлеє сонце…» (видавництво «Союзний базар», Львів)
«Христос родився!» (Три козаки) (видавництво «Український книгар», Лондон)    

Немає коментарів:

Дописати коментар