понеділок, 17 серпня 2020 р.

Колочава. Пам'ятник Заробітчанам.


 Єдиний в Україні пам’ятник «Заробітчанам» був урочисто відкритий у Колочаві 8 травня 2011 року на День села і привернув увагу всієї України. Скульптура розташована в центрі села ­– «На Широких», як тут кажуть, біля автобусної зупинки. Це місце для пам’ятника обрали невипадково: саме звідси представники кількох поколінь колочавців проводжали своїх родичів у далеку дорогу.
Вже кілька століть жителі краю їздять на заробітки за кордон. Для більшості сімей – це основна і єдина можливість заробити на прожиття. Та на жаль, багато хто з них додому вже не повертаються.  
Після проведення у селі соціологічного дослідження, статистика виявилася просто вражаючою: за останні 50 років понад 100 осіб із Колочави загинуло на чужині. Тобто, кожного року гине у середньому дві людини. В основному це молоді хлопці та чоловіки у розквіті сил. Жодна війна не забрала у Колочави стільки життів, як заробітчанський фронт.
Пам’ятник «Заробітчанам» відтворює сумну картину прощання чоловіка із сім’єю. Голова сім’ї із торбою вирушає у світ далекий, його на прощання обіймає маленька дочка. Поруч стоїть зажурена вагітна дружина із дитятком на руках. Збоку на плиті викарбувані сто імен загиблих на заробітках колочавців.

Немає коментарів:

Дописати коментар