середу, 15 березня 2017 р.

Назва "Карпатська Україна" на сталінській радянській карті 1940 р.

Виходячи з карти, однозначної відповіді про плани Сталіна щодо Карпатської України немає. Якщо цілковите не сприйняття її Кремлем, то навіщо радянські картографи на початку 1940 р. (а карта була надрукована, на нашу думку, саме тоді) поміщали напис "Карпатская Украина"?
У стосунку до Карпатської України Гітлер і Сталін діяли по-плакатному подібно
Кордон Карпатської України позначений крапками, на відміну від державних кордонів які позначено пунктиром. Але напис «Венгрия» (Угорщина) поміщено лише на етнічних угорських землях, і він не захоплює Українське Закарпаття. Лінія кордону Карпатської України проходить на південь від м. Хуста, починаючи від румунського кордону. Далі - до Мукачевого і до Ужгорода (міста не входять в склад Карпатської України). Від Ужгорода лінія кордону проходить на південний захід до словацького кордону. Карта була складена на початку 1940 р. Адже на мапі позначена Словаччина, а вона появилася лише на політичній карті Європи 14 березня 1939 р. На карті вже Західна Україна в складі УРСР (анексія відбулася у вересні 1939 р.), але Бессарабія ще в складі Румунії (на карті її територія заштрихована). Бессарабія була анексована Радянським Союзом в період 2-10 липня 1940 р.
Межі Карпатської України, на карті, співпадають з  тими, які утворилися після  Першого Віденського арбітражу (2 листопада 1938 р.). Після цього рішення значна частина автономії Карпатської України (Ужгородський, Мукачевський і Севлюський повіти) з містами Ужгород, Мукачеве і Берегове були передані Королівству Угорщина. За цих умов столицю автономії Карпатської України 10 листопада було перенесено до Хуста.

1940 р. Карта Української РСР (на карті позначена Карпатська Україна (Карпатская Украина)
 Історична довідка.
Карпатська Україна (до 26 жовтня 1938 р. Підкарпатська Русь) — автономна республіка у складі Чехо-Словаччини в 1938–1939 рр., Українська незалежна держава — в основному на гірській частині території Закарпаття з 15 березня  до кінця травня 1939 року. Назва неофіційно вживалася і до 1938 року для означення більшої частини території нинішнього Закарпаття. 
10 березня 1939 року на XVIII з'їзді ВКП(б) Сталін іронізував над Карпатською Україною, сказавши, що це - "комашка, яка хоче прилучити до себе слона". На повідомлення західної преси і дипломатів, що нібито існують плани приєднання до Карпатської України Радянської України, Й. Сталін назвав такі вигадки «підозрілим шумом», мета якого спровокувати конфлікт СРСР з Третім Рейхом без наявних на те підстав.2 коментарі: