Генріх Майнський (Генріх I Фелікс фон Гарбург (нім. Heinrich Felix von Harburg; 1080—1153) — церковний та державний діяч Священної Римської імперії, 23-й архієпископ Майнца.
На карті чітко зазначено, що Дакія є Руссю (“Dacia sive Russia”). Напис міститься біля гирла Дунаю.
Дакія — держава даків, що жили в пониззі Дунаю. Історична земля Дакія збігалася з територією розселення даків, яка згодом стала римською провінцією Дакія. Сучасна західна частина Румунії. Провінція Дакія, як її описує Птолемей (ІІІ. 8), обіймала край між Тисою, Дунаєм, верхнім Дністром і Серетом, тим часом як чорноморське узбережжя, себто грецькі колонії, як Тіра, Ольвія й інші, належали до Нижньої Мезії. Головним огнищем римської колонізації й римського життя була долина середнього Маріса (Мароша) і Сама (Самош).
Ця карта міститься в збірці «De imagine mundi» (Образ світу), яка є своєрідною середньовічною енциклопедією. Карту світу приписують якомусь Генріху, ймовірно, тій самій особі, що й Генріх, каноніку церкви Богоматері в Майнці. Більшість рукописів «Imago Mundi» приписують авторство Гонорію, але між змістом і текстом Кембриджського рукопису, де знаходиться ця карта, є примітка: «Генріх, який затвердив цю книгу, є каноніком церкви Богоматері міста Майнца». Інше джерело стверджує, що називати карту картою Генріха Майнцського вводить в оману, оскільки Генріх Майнцський не мав нічого спільного з картою. Авторство Гонорія тут розглядається так само. Карта збереглася завдяки копії рукопису, зробленій у Кембриджському університеті наприкінці 12 століття [HARVEY, P.D.A. Imago Mundi [online]. Imago Mundi, Ltd., 1997 [cit. 2017-12-28]. S. 33–42.].
Карта орієнтована на південь, має овальну форму, а її розміри не великі – всього 29,5 х 20,5 см. Вона містить 229 описових відомостей разом із великою кількістю безіменних міст, гірських хребтів і річок. Що стосується колірного ключа, то він відповідає традиційній середньовічній практиці маркування: моря пофарбовані в зелений колір, Червоне море — у червоний, річки — у фіолетовий, а на рельєфі зображені червоні лопаті гірських ланцюгів [HARVEY, P.D.A. Imago Mundi [online]. Imago Mundi, Ltd., 1997 [cit. 2017-12-28]. S. 33–42.].
Середземне море включає острови Менорка, Майорка, Корсика, Сардинія, Сицилія, Кріт і Делос, які оточують менші безіменні острови. Каспійське море (Mare Caspiuos) показано вгорі ліворуч, а під ним три провінції: Гірканія (Hircania), Амазонія (Amazones) і Вірменія. Праворуч від Вірменії лежить червоний гірський масив (Таврські гори), де беруть початок річки Євфрат і Тигр. В Азії на карті зображені міста Вифлеєм, Єрусалим, Єрихон, Персеполь, Вавилон, Дамаск, Троя та ін. В Європі найбільша площа відведена Італії, де разом із провінціями зображені міста Рим і Піза. Найдетальніша карта показує Францію з Парижем, який тут зображено як острів у річці.
Немає коментарів:
Дописати коментар