Пітер Брейгел Старший (1526-1530 — 1569) — фламандський художник, який створював гравюри та картини. Більшу частину свого життя виконував різноманітні гравюри та згодом став визнаним майстром у цій справі.
«Поклоніння волхвів у зимовому пейзажі». Картина написана 1563 р. На ній зображено візит волхвів зі Сходу до Святого сімейства. Художник переносить біблійну сцену у фламандське село. Картина була створена під час так званого Малого льодовикового періоду, коли надзвичайно суворі зими вразили Європу.
«Мисливці на снігу». Картина написана 1563 р. Входить до циклу з шести картин із зображенням пір року (з них збереглося п’ять, зокрема «Мисливці на снігу»).У циклі пір року картина відповідає грудню-січню.
Малий льодовиковий період (МЛП) — період відносного похолодання, що мав місце протягом 1300—1860 років.
Цей період є найхолоднішим за середньорічними температурами за останні 2 тисячоліття. Малому льодовиковому періоду передував Середньовічний теплий період (приблизно X—XIV століття) — період порівняно теплої та рівної погоди, м'яких зим та відсутності сильних посух. Верхню межу малого льодовикового періоду розташовують від XVI до середини XIX століть, а нижню — з XIII по XIV століття. Загалом узгоджено, що були три температурні мінімуми, що трапилися приблизно у 1650, 1770 і 1850 роках, розділені дещо теплішими інтервалами. Хоча малий льодовиковий період спочатку і вважався глобальним явищем, деякі публікації останніх років вказують на його сильніший ефект у північній півкулі.
У першій половині ХІХ ст. контрастність клімату зменшилася і "малий льодовиковий період" завершився, а в другій половині століття відбувся перехід до тепліших і менш екстремальних погодних умов.
Хоча малий льодовиковий період спочатку і вважався глобальним явищем, деякі публікації останніх років вказують на його сильніший ефект у північній півкулі. Згідно із нещодавніми висновками вчених, Малий льодовиковий період був спричинений "охолоджуючим" ефектом численних вулканічних вивержень, а також збільшенням площі Арктичних льодовиків. Під час Малого льодовикового періоду загальносвітова температура знизилася менше ніж на 1 градус за Цельсієм, проте у деяких частинах Європи цей показник був дещо більшим, особливо взимку. Для прикладу, у Лондоні взимку було настільки холодно, що Темза повністю замерзала, і її можна було перейти просто по льоду.
Група вчених з університету штату Колорадо у місті Боулдер (США) під керівництвом доктора Гіффорда Міллера зробила досить цікаве відкриття. За висновками дослідників, початок Малого льодовикового періоду був спричинений низкою вулканічних вивержень, що сталися у тропічному регіоні в період між 1250 та 1300 роками. Внаслідок вивержень у верхні шари атмосфери потрапили частки сульфатів, а вони, як відомо, віддзеркалюють сонячні промені, повертаючи їх назад у космос. Науковці дійшли висновку, що похолодання на планеті почалося у період між 1250 та 1300 роками із подальшим зниженням температури в період між 1430-м та 1455-м роками.
«Поклоніння волхвів у зимовому пейзажі». Картина написана 1563 р.
«Мисливці на снігу». Картина написана 1563 р.
Немає коментарів:
Дописати коментар