субота, 5 грудня 2020 р.

Зооморфна карта "Лев Бельгіка". Бельгія та Нідерланди 1583 р.

 Франс Гогенберг (Frans Hogenberg; 1535-1590), фламандський та німецький живописець, гравер та картограф.

Мішель фон Ейтцінг (Айтцингер) (Michael von Eitzing (Aitzinger; 1530-1598), австрійський історик та публіцист. Він також написав та опублікував декілька історичних праць, зокрема «Novus de Leone Belgico» у 1583 р. Це було багатоілюстроване видання про релігійні війни в Нідерландах із низкою гравюр Франса Гогенберга. Він включав до книги перше картографічне зображення Нижніх країн як Лев Бельгіка. Лев символізував силу Нідерландів.

Перша карта Leo Belgicus була виготовлена в розпал боротьби нідерландських провінцій за незалежність. На цій карті голова лева поміщена в верхньому правому куті й відповідає північно-західних провінціях Нідерландів. Це карта Нижніх країн (Історичних Нідерландів) у формі геральдичного лева (зображеного на гербах окремих нідерландських провінцій і на гербі Оранської, або Орансько-Нассауська, династії (нід. Oranje-Nassau; королівська династія Нідерландів з 1815 року). Бельгікою в XVI-XVII ст. називали всі Нижні землі (територія сучасних Бельгії та Нідерландів).

В середньовіччя, Нижні країни, які приблизно включають сучасні Бельгію та Нідерланди, містили в собі різні графства, герцогства та єпархії, що входили до складу Священної Римської імперії. Вони були об'єднані в одну державу під владою Габсбургів в XVI ст. Після поширення кальвінізму настала Контрреформація, що привела до розпаду країни. Намагання іспанського короля Філіппа II централізувати державу призвели до повстання проти іспанського панування під керівництвом Вільгельма I Оранського. 26 липня 1581 р. була проголошена незалежність країни, офіційно визнана іншими державами тільки після Вісімдесятирічної війни 1568–1648 років. У роки війни за незалежність почалася Золота доба Нідерландів, період економічного та культурного процвітання, яке продовжувалось все XVII ст.


Немає коментарів:

Дописати коментар