четвер, 23 лютого 2017 р.

Назва "Україна" на картах голландського картографа Пітера ван дер Аа (початок XVIII ст.) 1707 р. голландський картограф та видавець Пітер ван дер Аа (Piter van der Aa; 1659-1733) публікує мапу «De Landschappen der Percoptize en Nogaize Tartares, Circassen…». Карта видана у Лейдені (Leiden). Виконана у популярній тогочасній проекції, коли на одному аркуші вміщували територію від Чорного до Каспійського моря. Карта вирізняється картушем із зображенням побутової сцени життя ногайських татар. Чітко окреслені політичні кордони України, що проходять по лінії течії Дніпра. На карті напис – Ucranie (Україна) охоплює Правобережжя.
1707 р.

З картографування України відома ще одна його робота 1710 р. «Ukraine grand pays de la Russie Rouge avec une partie de la Pologne, Moscovie…» (Велика країна — Україна, Червона Русь, що межують з Польщею, Московією, Валахією). Мапа неодноразово перевидавалася, зокрема в 1714 р., 1729 р. та ін.


Цього ж року (1710) публікується ще одна робота  Пітера ван дер Аа «Tabula Altera Quae Continet Potissima Asiae et Reliqua Europae ac Africae». На карті напис – Ukrania (охоплює Середнє Подніпров'я  (Правобережне та Лівобережне). Позначено Поділля (Podolia), Волинь (Volhynia), Сіверщину (Severіa)  та інші українські землі.
Найвідоміші його роботи: «Atlas Nouveau», який видав в 1710 р., та «Galerie Agreable du Monde» (Приємна галерея світу), у 27 томах, що налічувала понад 3000 карт (Лейден, 1729 р.).
1710 р.«Ukraine grand pays de la Russie Rouge avec une partie de la Pologne, Moscovie…» 
1710 р.  «Tabula Altera Quae Continet Potissima Asiae et Reliqua Europae ac Africae».

Немає коментарів:

Дописати коментар