четвер, 23 лютого 2017 р.

Назва "Україна" на картах німецького картографа Габріеля Боденера (перша пол. XVIII ст.)


1716 р. Габріель Боденер (Gabriel Bodenehr; 1664—1758) німецький картограф, гравер та видавець, в Аугсбурзі, видав атлас. В якому поміщено карти, які містять інформацію про територію України. Атлас складається з 99 карт та 3 таблиць. Більшість карт розфарбовані вручну. Тут поміщені карти світу, півкуль, гідрографічні карти, карти материків. Багато карт з декоративним картушем. Деякі карти латинською мовою.
Карта «Assoph, Azow oder Azak, mit der Kleinen Tartarey, dem Schwarzen Meer ...». Масштаб 1:12 000 000.  Правобережжя  та Лівобережжя з Києвом позначені як «UKRAYNE COSACKISCHE LANDER» (Україна козацька земля). Назва «OKRAІNA» (Окраіна) вжито стосовно Наддоння. Назва "UKRAYNE" накладається на назву "VOLHYNIEN" (Волинь).
Карта «Compendiosa Poloniae Repraesentatio Polen». Як і на попередній карті Середнє Придніпровя (Правобережне  і Лівобережне) позначене як «UKRAYNE COSACKISCHE LANDER» (Україна козацька земля).
Карта «Die Gegend Zwischen Pultava und Bender Mitt Angraenzenden Polnisch ...». Лівобережна та Правобережна Україна позначена як «UKRAINE COSACKISCHE LANDER» (Україна козацька земля). Волинь "VOLHYNIEN" позначена на Лівобережжі. Назва «Україна» на цій карті пишеться з буквою «I», а не «Y» як у двох попередніх.
Найвідоміша робота Габріеля Боденера – «Atlas Curieux» (1704 р.).
Його батько Йоганн Георг Боденер (Johann Georg Bodenehr; 1631–1704) був гравер і видавець;  його брати Моріц (Moritz; 1665–1749)  та  Георг Конрад (Georg Conrad; 1673–1710),  а також і його син Габріель Боденер Молодший (Gabriel Bodenehr der Jüngere; 1705–1792) теж були гравери.


 1716 р. Фрагмент карти «Assoph, Azow oder Azak, mit der Kleinen Tartarey, dem Schwarzen Meer ...»


 1716 р. «Assoph, Azow oder Azak, mit der Kleinen Tartarey, dem Schwarzen Meer ...»
   1716 р. «Compendiosa Poloniae Repraesentatio Polen»
1716 р. «Die Gegend Zwischen Pultava und Bender Mitt Angraenzenden Polnisch ...»

Немає коментарів:

Дописати коментар