вівторок, 22 листопада 2022 р.

Воїни УПА завжди святкували Різдво 7 січня (документи)

🔸️🇺🇦 Українці (православні та греко-католики) у ХХ-ХХІ ст. завжди Різдво відзначали 7 січня, а Хрещення Господнє (Йордан) 19 січня. В ХІХ ст. - Різдво відзначали 6 січня, а Хрещення Господнє (Йордан) - 18 січня.
🔸️🇺🇦Українські січові стрільці, воїни УПА, підпільники ОУН, Українські патріоти-політв'язні завжди Різдво відзначали 7 січня!!!

Українські (руські церкви) в Речі Посполиті  та Австро-Угорщині користувалися завжди старим стилем, тобто Юліанським календарем, адже стояло питання збереження етнічної самоідентифікації українців, їх розрізнення із поляками-римокатоликами, через полонізацію метою якої була культурна асиміляція.

    У XX і ХХI ст. день Різдва 25 грудня за Юліанським календарем припадав і припадає за світським (григоріанським) на 7 січня, у XIX ст. - на 6 січня, у XVIII  - на 5 січня,  у XVII  та XVI ст.ст. - на 4 січня. Тобто, і православні українці, і греко-католики відзначали Різдво на 10-13 днів пізніше за римо-католиків та протестантів. Це було і за поляків, і за австрійців, і в УПА, і в підпіллі за СРСР.

    Що цікаво то майже в кожної релігії є свій календар і практично всюди він відрізняється від світського державного. Календарів дуже багато насправді й новоюліанський і григоріанський не самі точні з погляду науки. Найцікавіший факт, це те, що в Індії є один світський календар, але через те, що там багато гілок індуїзму, в різних регіонах різні групи використовують власні календарі, які використовували попередні покоління. Бог поза часом, але в книзі Левіт, глава 23, Бог дає Мойсеєві настанови стосовно свят. Далі в книзі пророка Єзекіїля глава 44 вірш 24. Далі книга пророка Даниїла глава 7 вірш 25. Ці вірші стосуються свят, уважно перечитаймо і їх. З Біблії зрозуміло, що є Божі свята, а є людські. І мабуть, не варто так легко ними двигати.

      Отже, Українські церкви у 20 і 21 ст. святкували Різдво до "реформи" завжди 7 січня. За цією датою Різдво святкували в Організації Українських Націоналістів та в Українській Повстанській Армії. Чи в когось повернеться язик назвати ці організації прислужниками московської церкви? Степан Бандера - син греко-католицького священника, і Різдво, як і оунівці та упівці, відзначав 7 січня.

   Зараз ламається увесь стрій національної сутності Українського Народу, нівелюється сама природа української душі. Нас перетворюють на безлике «воно», яким легко управляти й заганяти в стійло. Але сила духу народу нездоланна! Ніякі глобалістські виверти, тим паче модницькі віяння, його не здолають. Якщо не змогли цього добитися впродовж тисячоліття, то не досягнуть і нині.

Січень 1951 р. Львівщина

Різдвяна листівка із вітальним підписом Жовківського найдрайонного провідника ОУН Романа Щипанського – "Буй-Тура".  Архів ЦДВР. "З нагоди (?) Рождества Христового Веселих Свят, щастя, здоров'я, многих літ та успіхів у боротьбі - для Вас і вашого війська зичить Буй-Тур"






Фотографовано на Різдво 7 січня 1950 року.
Українські повстанці.
Зліва направо сидять учасниці визвольного руху сестри — Ганна Танасійчук та Василина Петріянчук-Домнюк «Квітка».
У центрі — Петро Домнюк «Степовий» батько дівчат та «Вихора».
Стоять повстанці — Петро Танасійчук «Кучерявий» (чоловік Ганни), розстріляний у Києві та Григорій Домнюк «Вихор», загинув у бою з опергрупою МГБ.
Це ціла родина українських повстанців.

1947 р.

Немає коментарів:

Дописати коментар