Опис карти 1940 р. "Украинская ССР". Кордон Карпатської України позначений крапками, на відміну від державних кордонів які позначено пунктиром. Але напис «Венгрия» (Угорщина) поміщено лише на етнічних угорських землях, і він не захоплює Українське Закарпаття. Лінія кордону Карпатської України проходить на південь від м. Хуста, починаючи від румунського кордону. Далі - до Мукачева і до Ужгорода (міста не входять в склад Карпатської України). Від Ужгорода лінія кордону проходить на південний захід до словацького кордону. Карта була складена на початку 1940 р. Адже на мапі позначена Словаччина, а вона появилася лише на політичній карті Європи 14 березня 1939 р. На карті вже Західна Україна в складі УРСР (анексія відбулася у вересні 1939 р.), але Бессарабія ще в складі Румунії (на карті її територія заштрихована). Бессарабія була анексована Радянським Союзом в період 2-10 липня 1940 р. Межі Карпатської України, на карті, співпадають з тими, які утворилися після Першого Віденського арбітражу (2 листопада 1938 р.). Після цього рішення значна частина автономії Карпатської України (Ужгородський, Мукачевський і Севлюський повіти) з містами Ужгород, Мукачево і Берегове були передані Королівству Угорщина. За цих умов столицю автономії Карпатської України 10 листопада було перенесено до Хуста.
Історична довідка.
Карпатська Україна (до 26 жовтня 1938 р. Підкарпатська Русь) — автономна республіка у складі Чехо-Словаччини в 1938–1939 рр., Українська незалежна держава — в основному на гірській частині території Закарпаття з 15 березня до кінця травня 1939 року. Назва неофіційно вживалася і до 1938 року для означення більшої частини території нинішнього Закарпаття.
10 березня 1939 року на XVIII з'їзді ВКП(б) Сталін іронізував над Карпатською Україною, сказавши, що це - "комашка, яка хоче прилучити до себе слона". На повідомлення західної преси й дипломатів, що нібито існують плани приєднання до Карпатської України Радянської України, Й. Сталін назвав такі вигадки «підозрілим шумом», мета якого спровокувати конфлікт СРСР з Третім Рейхом без наявних на те підстав.
Немає коментарів:
Дописати коментар