субота, 7 січня 2023 р.

Український Йордань 19 січня 1916 р. Іван Франко серед лікарів та пацієнтів Притулку Українських Січових Стрільців у Львові

Українські (руські церкви) в Речі Посполитій  та Австро-Угорщині користувалися завжди старим стилем, тобто Юліанським календарем, адже стояло питання збереження етнічної самоідентифікації українців, їх розрізнення із поляками-римокатоликами, через полонізацію метою якої була культурна асиміляція.

    У XX і ХХI ст. день Богоявлення (Водохреща) 6 січня за Юліанським календарем припадав і припадає за світським (григоріанським) на 19 січня, у XIX ст. - на 18 січня, у XVIII  - на 17 січня,  у XVII  та XVI ст.ст. - на 16 січня. Тобто, і православні українці, і греко-католики відзначали Богоявлення на 10-13 днів пізніше за римо-католиків та протестантів. Це було і за поляків, і за австрійців, і в УПА, і в підпіллі за СРСР.

19 січня 1916 р. На світлині - Іван Франко серед лікарів та пацієнтів Притулку Українських Січових Стрільців у Львові на Йорданські свята.На звороті друкований текст німецькою мовою. 19 січня 1916 р. Надруковано у Відні, 1917.



1 коментар:

  1. Метою поляків була не КУЛЬТУРНА... а ПОВНА асиміляція українців, перш за все ЕТНІЧНА, МОВНА, РЕЛІГІЙНА, ну а культурна, - могли вдягатися на польські свята у свої строї та співати пісні...

    ВідповістиВидалити