понеділок, 9 січня 2017 р.

Ярослав Пстрак. Різдвяні листівкиУкраїнські видавницта довоєнного часу із поліграфічною продукцією у Львові: “Видавництва артистичних карток Григорія Гануляка”, “Союзний базар”, “Русалка”, “Українська преса”, " Українське мистецтво " , " Зоря ", " Відродження ",“Тема”, " Нова хата "; у Перемишлі «Народний базар»; у Коломиї: "Галицька накладня"; у Кракові: “Українське видавництво”; у Празі: “Видавництво Ю. Тищенка”. Окрему групу складають художні листівки, що вийшли накладом українських громадських організацій – Пласту, Основи, Українського педагогічне товариства, Комітету допомоги вдовам і сиротам по священикам у Львові та ін.   
Ярослав Васильович Пстрак (24 березня 1878, містечко (смт) Гвіздець, Коломийський район, Івано-Франківська область — 16 березня 1916, Харків) — український живописець і графік. За творами художника в 1912 – 1914 було видано понад 120 листівок.У 1912—1913 роках у Львові вийшла серія різдвяних листівок «Колядники», «В ніч під Різдво», «Святковий вечір» за ескізами Ярослава Пстрака.


Ярослав Пстрак. «З Різдвом Христовим! (Діти з ялинкою)»
Ярослав Пстрак «Святий вечір» (видавництво Г. Гануляка, Львів)
У 1901 році художник здійснив творчу подорож по Західній Європі. Повернувшись на батьківщину, остаточно оселився у Львові. Розписав кілька церков на Гуцульщині, в с. Ільці створив розписи церкви спільно з художником  Куриласом Й. Працював в сатиричних журналах, виконав ілюстрації до літературних творів.  Останні роки життя художник жив в Харкові. 

Немає коментарів:

Дописати коментар