Рік видання між 1922–1930 рр.
Подарунок пана Євгена Пшеничного (ФБ; Tamara Skrypka).
Видання Спілки Українських науковців, літераторів і мистців у Зальцбурзі. На звороті подано коротенький життєпис. Щоправда, помилка у даті народження. Чи не вперше прізвище письменниці подано не за совєтським стандардом, а подвійне – Косач-Квітка. За стилем малюнку автор листівки ймовірно М. Дмитренко (ФБ; Tamara Skrypka).
Зворот листівки
Листівка періоду ДіПі, кліше якої зроблено із світлини 1901 р. без зрізу нижньої частини. Оригінал зберігався в архіві родини Косачів. Зворот чистий (ФБ; Tamara Skrypka).
Листівка періоду ДіПі з репродукцією найбільш поширеної у філокартії світлини 1896 р. (ФБ; Tamara Skrypka).
Листівка періоду ДіПі. Зворот чистий (ФБ; Tamara Skrypka).
Листівка видана до 100-річчя з дня народження Лесі Українки Комітетом українок Канади (Ukrainian Canadian Committee National Women's Council) у чотирьох кольорових варіантах. Автор листівки Іван Піп (ФБ; Tamara Skrypka).
Зворот листівки
Листівка-таємниця. Уперше таке зображення Лесі Українки надрукував журнал "Зоря". Також цей рисунок (чи фото?) друкував чеський часопис. Схожість з фотографічними зображеннями Лесі Українки 1887–1888 р. неймовірна. Загадка у тому, чи автор ретельно копіював невідому нам фотографію, чи мав унікальний талант і зумів об’єднати у своєму малюнку деталі різних світлин з фотографічною точністю (ФБ; Tamara Skrypka).
Листівка з рельєфом письменниці авторства М. Черешньовського, видана U.L.F.A. до століття письменниці (ФБ; Tamara Skrypka).
Зворот листівки
Лариса Косач (Леся Українка). Київ, 1896 р. (ФБ; Tamara Skrypka).
Сторінка з альбому «Иллюстрированный сборник Киевского литературно-театральног о общества» (Київ, 1900 р.) з портретом Лесі Українки.
Внизу під світлинами підпис: «Участники в собраниях Общества. Литераторы: Леся Украинка (Людмила (так в оригіналі – Т.С.) Петровна Косач). А. И. Степович. В. С. Рыбинский. Н. Э. Глокке. Н. П. Орлов. Л. А. Куперник. О. О. Глинка. Ф. де Мезер, пожертвовал Обществу библиотеку. Художник-фотограф Е. И. Игнатьев» (ФБ; Tamara Skrypka).
Ольга Кобилянська і Лариса Косач (Леся Українка). Накладом Я. Оренштайна в Коломиї. 1902 або 1903 р.(ФБ; Tamara Skrypka).
Листівка з портретом Лесі Українки. Видавництво «Разсветъ» у Киіві. 1908 р. Зберігалася в архіві І.Косач-Борисової у США.
На звороті:
«Увесь прибуток з продажу призначається на збудування пам’ятника Т. Шевченкові у Київі».
Вгорі у лівому куті текст про Лесю Українку: «ЛАРИСА КОСАЧ (Леся Українка).
Болі й муки українського інтелігента в його боротьбі на шляху до кращих ідеалів людських, – про це найбільше співає нам поет, завсіди чутливий і на людські сьози і на красу пишної природи. Серед українських поетів Л. Українці належить одно з перших місць» (ФБ; Tamara Skrypka).
Українські письменники… Видання часописі «Рідний Край» (ФБ; Tamara Skrypka).
Листівка з фотопортрета Лесі Українки 1896 р., надрукована ймовірно у кінці 1910-х. рр. (ФБ; Tamara Skrypka).
Зворот листівки
Листівка з фотопортретом Лесі Українки 1913 р. Видана накладом П. Дятлова у серії "Українські письменники". Відень, 1917 р. (ФБ; Tamara Skrypka).
Зворот листівки
Немає коментарів:
Дописати коментар