неділя, 21 січня 2018 р.

Українські землі на картах фламандського географа Абрагама Ортеліуса (кін. XVIст. – поч. XVII ст.)

Абрагам Ортеліус (Abraham Ortelius; 1527 1598) , фламандський географ та картограф, творець першого географічного атласу в сучасному розумінні «Theatrum Orbis Terrarum» (1570 р.).
1579 р. Карта – «Pontus Euxinus. Aequor Iasonio pulsatum remgie primum ...». . Карта опублікована в атласі “Theatrum Orbis Terrarum” й неодноразово перевидавалася. Українські землі позначені як Scytyae sive Sarmatiae ae Europaeae Pars, Кубань та Кавказ - Sarmatiae ae Asia Ticae Pars. Карта неодноразово перевидавалася. “Theatrum Orbis Terrarum” – систематичні зібрання карт, об’єднаних в одному томі й надрукованих в одному форматі, які, по суті, складали перший у світі географічний атлас – ще до того, як видатний картограф Г. Меркатор (1512–1594) використав термін “атлас” у назві свого твору. Атлас неодноразово доповнювався і перевидавався і став свого роду «географічною біблією» для мореплавців кінця 16 — початку 17 ст. Разом з атласом Меркатора він зіграв важливу роль у розвитку картографії.1581 р. Карта — «Romani Imperii Imago». Опублікована в атласі «Theatrum Orbis Terrarum». Українські землі позначені як Sarmatiae.
1595 р. Карта «Europam, Sive Celticam Veterem.». Українські землі позначені як Scytіa. Карта опублікована в атласі “Theatrum Orbis Terrarum”.

1579 р. «Pontus Euxinus. Aequor Iasonio pulsatum remgie primum ...».
1581 р.  «Romani Imperii Imago» (карта 1592 р.)
1595 р.  «Europam, Sive Celticam Veterem.».  
1618 р.  «Europam, Sive Celticam Veterem.».  

Немає коментарів:

Дописати коментар