вівторок, 22 серпня 2017 р.

Назва “Rusia” (Русія, Русь) на карті світу (1154 p.) арабського географа Абу-Абдаллага Мухаммеда аль-Ідрісі
Карта аль-Ідрісі подає не тільки територіальне розміщення України, а й уперше на карті міститься назва “Rusia” (Русія, Русь). На карті написи – “Ard al Rusia” – земля Русії (територія Правобережної та Лівобережної України),muttasil ard al Rusia” – з’єднана земля Русії, “minal Rusia al tuani” – від Русії залежні.
Позначено та підписано річки – Дніпро, Дністер, Дунай, а також Київ (Kiau) та ін. українські міста.
Пам'яткою світової картографії є карта світу 1154 p. арабського географа Абу-Абдаллага Мухаммеда аль-Ідрісі (1099-1164). Цю велику мапу (у вигляді срібної півкулі на папері) відомої на той час частини світу було складено за результатами мандрівок і пов'язану з мапою працю- географічну енциклопедію «Книга розради для того, хто прагне подорожувати по областях» (зустрічається також назва «Книга Рожера»). До наших днів дійшли три манускрипти XIV-XV століть з книгою Рожера, з них два - в Національній бібліотеці Франції і один - в Бодліанській бібліотеці в Оксфорді.
Перевернута географічна карта світу, складена аль-Ідрісі, перевершувала за точністю всі середньовічні аналоги. Північ на ній поміщено внизу, а Африка - вгорі. Населений світ розділений на сім секторів від екватора до північної сніжної пустелі. Карта зберігала популярність в Італії аж до XV століття, коли її в своїй роботі використовував венеціанець Фра Мауро
 Конрад Міллер в 1928 р. зробив латинізовану копію карти аль-Ідрісі.


1154 р. Реконструкція узагальнюючої мапи Аль-Ідрісі, південь, точніше схід за тодішніми уявленнями — нагорі.
Фрагмент карти на листах з манускрипту 1325 р.

1928 р. Мапа Ідрісі, консолідована на основі окремих двосторонніх аркушів
Сучасна трансформація карти аль-Ідрісі з Північчю на верху

Фрагменти карти 1928 р.

Немає коментарів:

Дописати коментар